Yönetişim
Uzun vadede, Trader Joe'nun DAO gibi topluluk tarafından yönetilen bir protokol olmasını öngörüyoruz. JOE, sahiplerinin topluluk tekliflerine oy vermelerini sağlayacak bir yönetişim tokenıdır.

Önergeler

Topluluk önergeleri, üyelerin esaslarını tartışabilecekleri ve soruları netleştirebilecekleri forumumuzda sunulacaktır. Yeterli ilgi görürlerse, çekirdek ekip üyeleri tarafından oylama için önergeler getirilebilir. Forumu kullanıma açtığımızda daha fazla ayrıntı açıklanacak.

Oylama

Önergeler JOEVOTE ile oylanacaktır.
Oylama platformumuz: https://snapshot.page/#/traderjoe_xyz
JOEVOTE şu şekilde belirlenir:
  • JOE-AVAX havuzundaki her JOE tokenı 2 JOEVOTE'a değerdir.
  • xJOE aracılığıyla tutulan her JOE tokenı 1 JOEVOTE'a eşittir.
  • Her JOE tokenı 1 JOEVOTE'a değerdir.
Lütfen unutmayın: Snapshot'daki herhangi bir önergede bir seçmen olabilmek için, oylama başladığında yukarıdaki 3 seçeneğin herhangi birinden veya tümünden JOEVOTE'a sahip olmanız gerekir. Bu, halihazırda devam etmekte olan bir oylamaya oy vermek için basitçe JOE tokenları satın alamayacağınız anlamına gelir ve balinaların, flaş kredi kullananların önerge sonucunu etkileme riskini azaltır.
Bir oylamanın geçmesi ve bağlayıcı olması için, en az X milyon JOEVOTE'luk bir yetersayı kazanması gerekir. (X belirlenecektir).

Hazine

Hazinenin başlıca kullanımları için Multisig'in imzası gerektirecektir. Multisig'in üyeleri, yalnızca topluluğun isteğiyse ve yetersayı tarafından geçen bir oyu almışsa imzalamalıdır. Bir işlemin onaylanabilmesi için Y imzasından en az X'i olmalıdır. (Detaylar belirlenecek)
Lansman sırasında, hazinenin kullanımları, topluluk yönetişim kilometre taşları karşılanana ve çoklu imza sahipleri (AVAX ve Defi topluluğundan seçilen) gelene kadar @cryptofish7 ve @0xmurloc'a emanet edilecektir.
Copy link
Outline
Önergeler
Oylama
Hazine